فروش عالی Call of Duty Black Ops Cold War و نینتندو سوییچ در ماه ژانویه

مطابق انتظار، فروش عالی Call of Duty Black Ops Cold War و نینتندو سوییچ در ماه ژانویه هم ادامه داشته.

گروه آماری NPD آمار جالبی از فروش کنسول‌ها و بازی‌ها در ماه ژانویه منتشر کرده است. این آمار، مربوط به منطقه آمریکای شمالی است. بر اساس آمار منتشر شده، بازی Call of Duty: Black Ops Cold War نه تنها پرفروش‌ترین بازی ماه ژانویه بوده که به لیست ۲۰ بازی پرفروش تاریخ آمریکای شمالی هم رسیده است! این در حالی است که Cyberpunk 2077 که ماه قبل در جایگاه دوم بود، به رده هجدهم سقوط کرده. البته فروش دیجیتالی این بازی در این آمار حساب نشده است. با این حال، این یک شکست دیگر برای CD Projekt Red بعد از هک شدن آن‌‌هاست!

بازی Assassin’s Creed Valhalla در ماه ژانویه دومین بازی پرفروش آمریکای شمالی بوده است. به صورت کلی هم این عنوان در بین عناوین مختلف فرنچایز Assassin’s Creed دومین بازی از لحاظ سرعت فروش بوده و عملکرد مثبتی از لحاظ تجاری برای یوبی‌سافت به همراه داشته است. با این حال، همچنان Assassin’s Creed III بهترین بازی این فرنچایز از لحاظ فروش در آمریکای شمالی است. دیگر نکته جالب لیست حضور Mario Kart 8: Deluxe در رتبه ششم است. این بازی در سال ۲۰۱۷ عرضه شده بود.

در بحث میزان فروش کنسول‌ها هم باز نینتندو سوییچ پیشتاز است. از لحاظ تعداد کنسول فروخته شده،‌ کنسول هیبریدی نینتندو به عملکرد فوق‌العاده خود ادامه داده است. با این حال، از لحاظ فروش دلاری کنسول جدید سونی یعنی PS5 به لطف قیمت بالاتر، در رتبه اول قرار گرفته است. کنترلر DualSense پرفروش‌ترین وسیله جانبی و هدست وایرلس Pulse 3D هم پرفروش‌ترین هدست نام گرفته‌اند.

در مجموع، فروش سخت‌افزاری ماه ژانویه ۲۰۲۱ برابر با ۳۱۹ میلیون دلار بوده است. در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال پیش، این رقم رشد ۱۴۴ درصدی داشته است. این رقم از سال ۲۰۱۱ تاکنون بی‌سابقه بوده است. بد نیست به یاد داشته باشید که فروش کنسول‌های اکس‌باکس در این آمار محاسبه نشده است. فروش Call of Duty Black Ops Cold War و نینتندو سوییچ در ماه ژانویه کمک شایانی به این رکوردها کرده است.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.