شرکت CD Projekt توسط هکرها مورد حمله قرار گرفت

شرکت CD Projekt به‌طور رسمی اعلام کرد که سرورهای این شرکت مورد حمله‌ی سایبری قرار گرفته و هکرها اطلاعات مهمی از آن سرقت کرده‌اند.

 

شرکت CD Projekt را حتما به واسطه‌ی ساخت و انتشار عناوین مطرحی چون سری The Witcher و همچنین بازی پرحاشیه‌ی Cyberpunk 2077 می‌شناسید؛ اثری که نسخه‌ی نسل هشتمی‌اش با مشکلات فنی بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند و همین، انتقادات زیادی را به تیم سازنده وارد کرد.

حال در جدیدترین مشکلی که این شرکت لهستانی با آن روبرو شده، گروهی از هکرها به سرورهای داخلی CD Projekt نفوذ کرده و حجم زیادی از اطلاعات داخلی آن‌ها را به سرقت برده‌اند. هکرها پس از حمله‌ی خود، پیغامی را در سرورهای این شرکت به جا گذاشته‌اند که متن‌اش به شرح زیر است:

شرکت CD Projekt

سلام سی‌دی پراجکت

شما جانانه مغلوب شده‌اید!

ما از سرور‌های Perforce شما کپی‌های کاملی از سورس کد Cyberpunk 2077، Witcher 3، Gwent و نسخه‌ی عرضه نشده‌ی ویچر ۳ را تخلیه کرده‌ایم!!!

ما همچنین تمام مدارک مرتبط با حسابداری، مدیریت، حقوقی، منابع انسانی،  سرمایه‌گذاری و موارد بیشتر را هم استخراج کرده‌ایم!

همچنین، ما تمام سرورهای شما را رمزگشایی کرده‌ایم، اما می‌فهمیم که به احتمال زیاد از بک‌آپ‌ها‌ پشتیبانی می‌شوید.

اگر ما به توافقی نرسیم، سورس کدهای شما فروخته یا در اینترنت پخش و مدارک‌تان به رابط‌هایمان در ژورنالیسم گیمینگ فرستاده خواهد شد. تصویر عمومی شما حتی بیشتر به گند کشیده خواهد شد و مردم خواهند دید که شرکت شما چه قدر افتضاح عمل می‌کند. سرمایه‌گذاران اعتمادشان را به شما از دست خواهند داد و سهام‌تان بیشتر سقوط خواهد کرد!

شما ۴۸ ساعت برای ارتباط با ما وقت دارید.

 

این متن چیزی است که خود سی‌دی پراجکت به همراه یک بیانیه‌ی رسمی در اینترنت منتشر کرد. ناشر مشهور لهستانی اعلام کرد که به هیچ وجه با این هکرها مذاکره نخواهد کرد. متن کامل بیانیه را در ادامه می‌خوانید:

شرکت CD Projekt

دیروز ما دریافتیم که قربانی یک حمله‌ی سایبری هدفمند شده‌ایم که در پی آن، برخی از سیستم‌های داخلی ما در معرض خطر قرار گرفتند.

عاملی نامشخص به شبکه‌ی داخلی ما دسترسی غیرمجاز پیدا کرده، اطلاعات مشخصی که به گروه مرکزی CD Projekt تعلق داشته را جمع‌آوری کرده و یک یادداشت تهدیدآمیز باج‌گیری به جای گذاشته که ما آن را عمومی منتشر می‌کنیم. با وجود این که برخی دستگاه‌ها در شبکه‌ی ما رمزگشایی شده، اما بک‌آپ‌های ما سالم باقی مانده است. ما در حال حاضر امنیت زیرساخت IT خودمان را تامین و شروع به بازیابی اطلاعات کرده‌ایم.

ما تسلیم خواسته‌های عاملان نخواهیم شد و با آن‌ها مذاکره نخواهیم کرد، با این که آگاه هستیم این کار در نهایت به پخش اطلاعات استخراج شده منجر شود. ما در حال انجام اقدامات ضروری برای کاهش عواقب چنین انتشاری هستیم، به خصوص با گفتگو با هر بخشی که تحت تاثیر این رخنه قرار گرفته باشد.

ما در حال بررسی این واقعه هستیم، با این حال در این زمان می‌توانیم تایید کنیم که تا حداکثر جایی که اطلاع داریم، سیستم‌های در معرض قرار گرفته شامل هیچ اطلاعات شخصی از بازیکنان یا کاربران سرویس‌های ما نبودند.

ما در حال حاضر به سراغ مسئولان مرتبط از جمله عوامل اجرای قانون، مدیر دفتر محافظت اطلاعات شخصی و همچنین متخصصان IT رفته‌ایم و به‌طور نزدیک با آن‌ها همکاری می‌کنیم تا این واقعه را کامل بررسی کنند.

 

همان طور که در بیانیه ذکر شده، این اتفاق دیروز رخ داده است که یعنی در صورتی که شرکت CD Projekt با این گروه مذاکره نکند، فردا باید منتظر پخش عمومی سورس کد بازی‌های این شرکت باشیم و تا انتهای هفته هم مدارک داخلی به دست خبرنگارهای فعال در عرصه‌ی بازی‌های ویدیویی برسد.

این شرکت طی دو ماه اخیر، به خاطر عملکرد پایین‌تر از انتظار بازی Cyberpunk 2077 به‌خصوص روی کنسول‌های نسل هشتم، به شدت مورد انتقاد و اعتراض قرار گرفت که حتی روی سهام این شرکت هم تاثیر منفی زیادی داشت و باعث کاهش ۲۵ درصد ارزش آن شد.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.