شرکت الکترونیک آرتز حالا به طور رسمی صاحب کدمسترز است

شرکت الکترونیک آرتز به طور رسمی اعلام کرد که مراحل خرید شرکت کدمسترز کامل شده و حالا این سازنده‌ی بازی‌های رانندگی به آن‌ها پیوسته است.

 

حدود سه ماه پیش بود که شرکت Codemasters که به واسطه‌ی ساخت سری بازی‌های معروفی در سبک رانندگی مثل Dirt و Grid و F1 مشهور است، اعلام کرد که روند مذاکره با شرکت Take-Two Interactive را آغاز کرده تا در صورت موافقت با پیشنهاد آن‌ها، به طور رسمی به آن‌ها بپیوندد و به این ترتیب در کنار دیگر زیرمجموعه‌های این شرکت یعنی 2K Games و Rockstar Games قرار بگیرد.

این معامله با قیمت ۹۸۰ میلیون دلار در حال نهایی شدن بود که شرکت EA در حرکتی غیرمنتظره، پیشنهاد بالاتری با مبلغ ۱.۲ میلیون دلار ارائه داد؛ پیشنهادی که کدمسترز را از پیوستن به T2 منصرف کرد تا در نهایت به عضوی از خانواده‌ی استودیوهای الکترونیک آرتز تبدیل شود.

روند توافق بین این دو شرکت سه ماه پیش آغاز شد و روند حقوقی آن بالاخره امروز به پایان رسید تا شرکت Codemasters حالا به طور رسمی به الکترونیک آرتز بپیوندد.

با این اتفاق، حالا شرکت الکترونیک آرتز به جز نام‌های بزرگی چون Need for Speed و Burnout صاحب سری بازی‌های مطرح Dirt، Grid، Project Cars، F1 و Real Racing است که همگی جزو مشهورترین عناوین سبک رانندگی به شمار می‌روند.

مدیرعامل شرکت الکترونیک آرتز «اندرو ویلسون» در واکنش به این اتفاق گفت:

این (اتفاق) آغاز یک دوره‌ی جدید و هیجان‌انگیر در بازی‌های رانندگی است، در عین حال که تیم‌های مستعد الکترونیک آرتز و کدمسترز را کنار هم می‌آوریم.

جامعه‌ی طرفداران سبک رانندگی در سراسر جهان به رشد خود ادامه می‌دهد و فرنچایزهایی که در کارنامه‌ی ترکیبی ما هستند، ما را قادر خواهند ساخت تا تجربیات نوآورانه‌ی جدیدی خلق کنیم و بازیکنان بیشتری را به سراغ هیجان ماشین‌ها و اتومبیل‌رانی بیاوریم. تیم‌های ما با بازی‌های شگفت‌انگیز برای بازیکنان روی هر پلتفرمی، قدرتی جهانی در سرگرمی رانندگی خواهند بود و ما نمی‌توانیم برای شروع صبر کنیم.

مدیرعامل شرکت کدمسترز Frank Sagnier هم عنوان کرد:

امروز نقطه‌ی عطفی در تاریخ کدمسترز و یک روز هیجان‌انگیز برای کارمندان و بازیکنان‌مان است.

این همکاری با EA تیم‌های ما را قادر خواهد ساخت تا فرنچایزهای تحسین‌شده‌مان را به سطح جدیدی ببریم و از طریق شبکه‌ی بازیکنان آن‌ها به یک قشر جهانی وسیع دست پیدا کنیم. در کنار هم ما می‌توانیم چشم‌انداز بازی‌های رانندگی را از نو تعریف کنیم تا تجربه‌های جذاب‌تری را برای طرفداران رانندگی در سراسر جهان بسازیم.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.