درآمد سری Call of Duty از مرز ۲۷ میلیارد دلار عبور کرد

شرکت اکتیویژن بلیزارد در گزارش مالی اخیر خود، از رسیدن درآمد کلی سری بازی Call of Duty به ۲۷ میلیارد دلار خبر داد.

 

در این گزارش آماری از عملکرد نسخه‌های مختلف سری Call of Duty در سال ۲۰۲۰ منتشر شد که موفقیت‌های چشمگیری را نشان می‌دهد. این سری در سال ۲۰۲۰ میلادی موفق شده ۲۵۰ میلیون بازیکن را به خود جذب کند، در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۸ میلادی ۷۰ میلیون نفر بود.

دلیل اصلی این رشد بالا، عرضه‌ی عناوین Call of Duty Mobile و Call of Duty: Modern Warfare و همچنین، بازی بتل رویال Call of Duty: Warzone است که همگی بسیار محبوب هستند. به لطف همین آثار، حالا مجموع کاربران فعال ماهانه‌ی این فرنچایز برای پنجمین فصل متوالی (در کل ۱۵ ماه) به ۱۰۰ میلیون نفر رسیده است.

همچنین میزان نسخه‌های فروش رفته از عناوین پولی (مثل نسخه‌های Modern Warfare و Black Ops Cold War) نسبت به سال ۲۰۱۹ میلادی ۴۰ درصد بیشتر شده است. در این سال شاهد بیشتر شدن سهم نسخه‌های دیجیتالی هم بودیم. شرکت اکتیویژن اعلام کرد که طبق سنت همیشگی، باید منتظر یک نسخه‌ی جدید از سری Call of Duty در سال جاری میلادی باشیم.

با احتساب تمام این موارد، حال درآمد کلی این فرنچایز از ۲۷ میلیارد عبور و آن را به یکی از موفق‌ترین فرنچایزهای تاریخ سرگرمی تبدیل کرده است.

شرکت اکتیویژن بلیزارد در گزارش خود به جز این سری، از آینده‌ی دیگر فرنچایزهای خود مثل وارکرفت و همچنین زمان انتشار دو بازی مورد انتظار Overwatch 2 و Diablo 4 هم پرداخت که در این خبر می‌توانید جزئیات بیشتر را مطالعه کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.