حمله‌ی سایبری باعث قطع دسترسی سازندگان Cyberpunk 2077 شده است

طبق یک گزارش جدید، حمله‌ی سایبری‌ای که شرکت CD Projekt مدتی پیش تجربه کرد، باعث قطع دسترسی موقت سازندگان و اعضای این تیم و در نتیجه تاخیر در توسعه‌ی پچ بعدی بازی Cyberpunk 2077 شده است.

بیشتر از دو هفته‌ی پیش بود که شرکت CD Projekt خالق سری The Witcher و عنوان Cyberpunk 2077 اعلام کرد که هکرها به سرورهای این شرکت حمله کرده و اطلاعات مهمی را به سرقت برده‌اند. اتفاقی که در پی آن، سورس کد عناوینی چون Gwent و قسمت سوم ویچر در دسترس هکرها قرار گرفت و توسط آن‌ها در بازار سیاه فروخته شد.

روز گذشته استودیوی CD Projekt Red اعلام کرده که این حمله روی روند توسعه‌ی پچ‌های Cyberpunk 2077 تاثیر گذاشته و در نتیجه، پچ نسخه‌ی ۱.۲ دیرتر از موعد در دسترس خواهد بود.

در پی این خبر، سایت بلومبرگ در گزارشی به جزئیات حواشی و تبعات این سرقت سایبری پرداخت و از تاثیر آن روی توسعه‌ی پچ‌ها و آپدیت‌های بازی گفت. طبق این گزارش، سازندگان Cyberpunk 2077 پس از حمله‌ی هکرها به مدت دو هفته هیچ ارتباطی با سرورهای سی‌دی پراجکت نداشتند. در نتیجه‌ آن‌ها قادر به استفاده از ابزارهای مورد نیاز نبودند و به همین خاطر نتوانستند تا پچ بعدی را طبق موعد به انتشار برسانند.

این اتفاق در شرایطی رخ داد که کارمندان سی‌دی پراجکت از خانه مشغول به کار هستند و به همین خاطر از همان جا به سیستم‌های خود در دفتر استودیو دسترسی دارند. از آن جا که احتمال در خطر قرار گرفتن سیستم‌های تمام کارمندان هم وجود داشته، سی‌دی پراجکت از آن‌ها درخواست کرده تا کامپیوترها خود را برای بررسی به تیم IT تحویل دهند تا از این قضیه اطمینان حاصل شود.

شرکت CD Projekt قبلا عنوان کرده بود که ممکن است هکرها به موارد حساسی چون اطلاعات شخصی کارمندان و سرمایه‌گذاران دسترسی پیدا کرده باشند. موضوعی که تا الان حتمی بودن آن مشخص نشده است.

پج نسخه‌ی ۱.۲ عنوان Cyberpunk 2077 حالا در اواسط ماه مارس یعنی کمتر از یک ماه دیگر در دسترس قرار خواهد گرفت و بزرگ‌ترین پچ عرضه شده برای بازی خواهد بود.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.