تهیه‌کننده سابق سری Assassin’s Creed استودیوی مستقل خود را تاسیس کرد

خانم «جید ریموند» از اعضای سابق شرکت یوبی‌سافت که تهیه‌کننده و از خالقان سری Assassin’s Creed محسوب می‌شود، از تاسیس استودیوی مستقل خود خبر داد.

 

جید ریموند به عنوان یکی از مشهورترین چهره‌های صنعت بازی‌های ویدیویی، سال‌هاست که به عنوان تهیه‌کننده فعالیت می‌کند.

او که مدتی پیش در پی تعطیلی استودیوهای بازی‌سازی Stadia از شرکت گوگل جدا شد، حال از تاسیس یک استودیوی مستقل خبر داده است.

او پیش از این سابقه‌ی همکاری با دو شرکت الکترونیک آرتز و یوبی‌سافت را داشته و تهیه‌کننده و یکی از خالقان سری Assassin’s Creed به حساب می‌آید. او به عنوان تهیه‌کننده روی دو قسمت اول AC و نسخه‌ی فرعی Bloodlines کار کرد و در شکل‌گیری عناوینی چون Splinter Cell: Blacklist و قسمت اول Watch Dogs هم نقش داشت.

او در سال ۲۰۱۵ میلادی به شرکت الکترونیک آرتز و پیوست و استودیوی Motive را تاسیس کرد تا روی یک پروژه‌ی تازه بر اساس فرنچایز استار وارد کار کند. او طی این مدت با استودیوی Visceral Games برای ساخت یک بازی دیگر بر اساس این مجموعه همکاری داشت.

ریموند در سال ۲۰۱۸ از EA جدا شد و به عنوان معاون اجرایی و مدیر استودیوهای بازی‌سازی Google Stadia به شرکت پیوست؛ فعالیتی که مدتی پیش با تعطیلی کامل این بخش پایان یافت.

حال ریموند در عرض کمتر از دو ماه، از تاسیس یک استودیوی مستقل با نام Haven خبر داده است. او این خبر را طی پستی در بلاگ سایت پلی‌استیشن اعلام کرد و گفت که همین حالا با حمایت شرکت سونی، روی یک آی‌پی جدید و تاییدنشده برای پلتفرم پلی‌استیشن کار می‌کند.

ریموند در این پست گفته که اعضای این استودیو، شامل افرادی می‌شوند که سابقه‌ی همکاری با آن‌ها را داشته و همین حالا، سخت در حال کار روی این پروژه هستند.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا این پروژه، یک اثر انحصاری برای PS5 خواهد بود یا خیر. شرکت سونی پیش از این به حمایت از استودیوی مستقل Kojima Productions با رهبری «هیدئو کوجیما» پرداخته بود که نتیجه‌اش، بازی Death Stranding بود؛ اثری که پس از انتشار برای PS4 با چند ماه فاصله در دسترس کاربران رایانه‌های شخصی هم قرار گرفت.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.