انتشار اطلاعات جدید از بازی Halo Infinite | دشمنان را از هیلو به بیرون پرت کنید!

سازندگان بازی مورد انتظار Halo Infinite دیروز در قالب یک جلسه‌ی پرسخ و پاسخ، به شرح جزئیات بیشتری از این اثر پرداختند.

 

جدیدترین قسمت از سری مشهور «هیلو» که جزو مورد انتظارترین بازی‌های سال ۱۴۰۰ هم محسوب می‌شود، ظاهرا در وضعیت مناسبی مراحل تولید خود را طی می‌کند. این اثر قرار بود همزمان با عرضه‌ی کنسول‌های Xbox Series X|S در دسترس قرار بگیرد، اما پس از انتقاد بسیار نسبت به گرافیک آن در نمایشی که در ماه مرداد داشت، سازندگان انتشار آن را به سال ۲۰۲۱ میلادی موکول کردند.

در عوض این تاخیر، استودیوی 343 Industries وعده داد تا به صورت ماهانه، اطلاعاتی از این عنوان مورد انتظار در اختیار عموم قرار دهد. تیم سازنده این ماه در قالب یک جلسه‌ی پرسش و پاسخ که به شکل ویدیوی تقریبا ۴۵ دقیقه‌ای در دسترس قرار دارد، به طور خاص روی Zeta Halo محل اتفاقات بازی متمرکز شد.

پیش از این هم می‌دانستیم که بازی Halo Infinite برای اولین بار در سری، ساختار Open-World خواهد داشت و در نتیجه، قادر خواهید بود تا آزادانه در سطح حلقه‌ی هیلو بگردید. البته قطعا این آزادی در حد عناوینی چون GTA و Red Dead Redemption 2 نیست.

استودیوی 343 Industries مبنای طراحی چنین دنیایی را مرحله‌ی The Silent Cartographer از قسمت اول یعنی Combat Evolved قرار داده است؛ مرحله‌ای که در زمان خود (سال ۲۰۰۱) به واسطه‌ی طراحی سندباکس و آزادی عمل بالایی که به مخاطب می‌داد، انقلابی در طراحی مراحل بازی‌های FPS بود.

با اتکا بر همین رویکرد، شما می‌توانید با هر وسیله‌ای که می‌خواهید به تمام نقاط قابل دسترس در هیلوی زتا بروید. دل‌تان می‌خواهد سوار یک Banshee شوید و به سه مرحله جلوتر در خط داستان بروید؟ مشکلی نیست، انجامش دهید!

یکی از موارد تازه‌ای که قبلا از آن رونمایی شده بود، چرخه‌ی شب و روز و آب و هوای متغیر بود. طراح ارشد دنیای بازی John Mulkey در پاسخ به این سوال که این دو مکانیک چه تاثیری روی رفتار دشمنان در محیط خواهند داشت گفت:

وقتی شما در زمان‌های تاریک‌تر در دنیای (بازی) می‌گردید، با تعداد بیشتری از سفینه‌های Phantom حین گشت زدن روبرو می‌شوید که در فضا حرکت می‌کنند و چراغ برای دیدن محیط دارند. چیزی که خیلی باحال است و یک المان استرس‌زا به چیزی که اطراف‌تان می‌گذرد اضافه می‌کند.

 

بازی Halo Infinite

او در ادامه اشاره کرد که همچون نسخه‌های قبلی، می‌بینیم که Grunt های کوچک، بسیاری اوقات هنگام پاسبانی در شب می‌خوابند و همین باعث می‌شود تا بخواهید هنگام مبارزه در شب‌، استراتژی متفاوتی نسبت به روز اتخاذ کنید. مالکی همچنین گفت که برخی جزئیات بصری مثل افکت زره دشمنان در شب‌ها، جلوه‌ی متفاوت و جذابی به گرافیک بازی خواهد داد.

از جزئیات آب و هوای بازی Halo Infinite می‌توان به وجود سیستم باد و همچنین سیستم مه اشاره کرد که قطعا روی دید شما و دشمنان تاثیر خواهد گذاشت. پدیده‌هایی چون طوفان و بوران برف هم احتمالا در قالب آپدیت‌هایی پس از انتشار به بازی اضافه خواهد شد.

بالاتر گفته شد که بازی در یک حلقه‌ی هیلو از نوع Zeta جریان دارد که بزرگ‌ترین هیلو از نظر ابعاد و همچنین پوشش محیطی است. استودیوی 343 Industries به طور کاملا سه‌بعدی این هیلو را طراحی و رندر کرده است. همچنین وقتی خورشید پشت هیلو قرار می‌گیرد، پدیده‌‌ای مشابه خورشیدگرفتگی رخ می‌دهد.

در کنار دنیای بازی، سازندگان به جزئیاتی از مبارزات و سلاح‌های بازی هم پرداختند. خبر بد برای طرفداران قدیمی این مجموعه، حذف شدن مکانیک Dual-Wielding است که به مستر چیف اجازه می‌داد تا دو سلاح سبک را همزمان در دست بگیرد. سازندگان برای توجیه این اقدام گفته‌اند که تمرکزشان روی حلقه‌ی سلاح/ نارنجک/ ضربه‌ی Melee/ تجهیزات بوده و مکانیک استفاده‌ی همزمان از دو سلاح با این سیستم سازگار نیست.

تیم سازنده در پاسخ به یک سوال دیگر مبنی بر این که آیا در قالب شخصیت‌های دیگری مثل یک Elite قرار خواهیم گرفت، اعلام کرد که مخاطب در بازی Halo Infinite تنها کنترل شخصیت «مستر چیف» را خواهد داشت و تمام تمرکز روی او خواهد بود.

در نهایت بد نیست به یکی از سوالات جالبی که پاسخ داده شد هم اشاره کنیم؛ شخصی این سوال را از سازندگان پرسید که آیا امکان پایین انداختن چیزهای مختلف (مثل دشمنان یا وسایل نقلیه) از لبه‌ی هیلوی زتا وجود دارد یا خیر که Tony Mashburn کارگردان گیم‌پلی بازی، این قضیه را تایید کرد و حتی گفت که خود او طی تستی که اخیرا انجام داده، به صورت تصادفی یک تانک Wraith را پایین انداخته است.

اطلاعاتی که دیروز توسط استودیوی 343 Industries ارائه شد، وعده‌ی یک اثر جذاب را می‌دهد؛ عنوانی که خود سازندگان هم از آن به عنوان بزرگ‌ترین و جاه‌طلبانه‌ترین هیلوی تاریخ یاد می‌کنند.

بازی Halo Infinite تا پایان پاییز سال آینده برای رایانه‌های شخصی، ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس سری ایکس و اس منتشر خواهد شد.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.