امکان اعطای نشان VIP به کاربران پخش زنده

ویژگی جدیدی که به پخش زنده آپارات اضافه شده، حسابی برای استریمرها و بینندگان استریم‌ها جذاب است. ماجرا از این قرار است که از این به بعد استریمرهای برگزیده به نسبت تعداد اشتراک‌های فعالی که دارند، می‌توانند به بینندگان خود نشان ویژه (یا VIP) اهدا کنند! به این ترتیب، آن‌ها در بخش گفتگو متمایز از بقیه به نظر می‌رسند و مشخص می‌شود که از دوستان شما هستند. تعداد افرادی که می‌توانید به آن‌ها نشان ویژه اهدا کرد هم درست مثل اموجی‌ها وابسته به تعداد اشتراک‌های فعال استریمرهای برگزیده است و به صورت پلکانی با بیشتر شدن اشتراک‌های فعال افزایش پیدا می‌کند. پس یادتان باشه که داشتن اشتراک فعال بیشتر یعنی اموجی و نشان ویژه بیشتر!

از چند طریق هم می‌توان به کاربران این نشان را اهدا کرد. بهترین راه از طریق تب مدیریت چت در صفحه داشبورد پخش زنده‌ است. در آن قسمت علاوه‌بر اعطای نشان، می‌توانی افرادی که قبلا نشان ویژه را دریافت کرده‌اند نیز مشاهده کرد و در صورت نیاز در آن لیست تغییرات مدنظر (حذف یا اضافه کردن کاربران) را اعمال کرد.

راه دوم، از طریق تایپ دستور مخصوص این قابلیت در قسمت چت است. از این دستورها می‌توان استفاده کرد:

/addVIP [نام کاربری]
/removeVIP [نام کاربری]

همان‌طور که مشخص است، دستور اول برای اضافه کردن یک کاربر به جمع کاربران ویژه و دومی، برای حذف کردن یک کاربر از بین کاربران ویژه پخش زنده است.

لازم به ذکر است که در بخش مشاهده افراد حاضر در چت هم این کاربران ویژه به صورت مشخص نمایش داده می‌شوند و راحت‌تر می‌توان دید که کدام افراد در آن لحظه در استریم حضور دارند.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.