چگونه تبلیغات آپارات را هدف‌گذاری کنیم؟

این روزها در دنیای تبلیغات همه جا صحبت از تاثیر تبلیغات ویدئویی بر رشد و افزایش فروش کسب‌وکارها است. با استفاده از یک ویدئوی تبلیغاتی ساده شما می‌توانید کسب‌وکارتان را به مخاطبان خود معرفی کنید، اطلاعات مفیدی در خصوص محصولات یا خدماتتان به او ارائه دهید و در نهایت او را به استفاده از خدمات یا خرید محصولتان ترغیب کنید.

اما شرط اصلی یک تبلیغ موفق پس از ساخت اصولی و جذاب، رساندن آن به دست مخاطبان هدف یا همان “target audience” است. در واقع معضل اصلی بسیاری از تبلیغ‌کنندگان پیدا کردن مخاطبان بالقوه و تبدیل آن‌ها به خریدارانی بالفعل است.

روش‌های تبلیغاتی بسیار متنوعی در دنیای مارکتینگ وجود دارد و هر یک از این روش‌ها راه‌کار متفاوتی برای پیدا کردن مخاطبان هدف خود دارند. برای مثال در SMS مارکتینگ می‌توان مخاطبان را بر اساس فاکتورهای مختلفی مانند محله، اپراتور یا … انتخاب کرد.

هر چقدر هزینه‌ای که برای تبلیغات خود می‌کنیم بیشتر باشد، طبیعتا حساسیت بیشتری روی ثمربخشی آن خواهیم داشت. تبلیغات ویدئویی نیز با اینکه یکی از اثربخش‌ترین انواع تبلیغات است، هزینه‌های نسبتا بالایی دارد. از ساخت تیز گرفته و موشن و … گرفته تا رساندن آن به دست مخاطبان هدف.

جذب مخاطب هدف

راه چاره چیست؟ چطور تبلیغات ویدئویی خود را به دست مخاطبان هدف برسانیم؟

یکی از راه‌های پروموت ویدئو تبلیغاتی، نشر آن در سایت‌های پربازدید است. هر چه تعداد مخاطبان و میزان بازدید ویدئوها در سایت انتخابی شما بیشتر باشد، شانس تبلیغ شما برای دیده شدن نیز بیشتر است. با توجه به این نکته، سایت آپارات با 60 میلیون مخاطب و قرارگیری در رتبه 1 الکسا در میان سایت‌های ایرانی می‌تواند محل خوبی برای نشر تبلیغ شما باشد. شما می‌توانید با استفاده از سرویس تبلیغات آپارات، تبلیغ خود را به صورت هدف‌مند به دست مخاطبان هدف خود برسانید.

مزیت سرویس تبلیغات آپارات چیست؟

آپارات به عنوان بزرگترین سرویس اشتراک ویدیوی ایران به شما این امکان را می‌دهد تا فارغ از نوع کسب ‌وکارتان به گروه هدف خود نزدیک شده و پیام تبلیغاتی‌تان را به بهترین شکل انتقال دهید.

کاربران می‌توانند به دو روش از سرویس تبلیغات در آپارات استفاده کنند:

روش اول: نمایش تبلیغ در حین پخش ویدئو

این نوع تبلیغ در ابتدا یا میانه پخش ویدئوها به مخاطبان نمایش داده می‌شود و برای افزایش آگاهی از برند و هدایت کاربر به لینک یا وب سایت مورد نظر مناسب است.

روش دوم: نمایش تبلیغ در قسمت پیشنهادات آپارات

ویدئوی تبلیغاتی به صورت هدفمند در قسمت پیشنهادات آپارات به مخاطبان نمایش داده می‌شود و با کلیک روی این تبلیغ، به صفحه ویدئوی کاربر در آپارات منتقل می‌شوند.

در هر دوی این روش‌ها شما می‌توانید تبلیغ خود را هدف‌گذاری کنید و تبلیغ خود را تنها به گروه هدف خود نمایش دهید. بدین منظور می‌توانید از ابزارهایی که در اختیاراتان قرار گرفته است استفاده کنید.

چطور تبلیغ خود را در آپارت هدف‌گذاری کنیم؟

پس از ورود به حساب کاربری آپارات، به بخش تبلیغات در پروفایل خود بروید و از میان یکی از 2 روشی که در بالا توضیح دادیم یکی را انتخاب کنید، پس از انتخاب ویدئو، عنوان، قیمت و بودجه به صفحه‌ی بعد که شامل انتخاب محل نمایش تبلیغ، لینک فرود، متن دکمه فراخوان و زمان‌بندی نمایش تبلیغ می‌رسید، پس از تکمیل این قسمت به مرحله‌ی هدف‌گذاری می‌رسید.

در صورتی که تغییری در گزینه‌های این مرحله ایجاد نکنید، تبلیغ شما در تمامی ویدئوهای آپارات بدون هدف‌گذاری پخش خواهد شد. در ادامه این مقاله خواهید خواند که چطور در 6 گام ساده می‌توانید تبلیغات خود در آپارات را هدف‌گذاری کنید.

تبلیغات آپارات

1. کلمه کلیدی

اولین قسمت در بخش هدف‌گذاری انتخاب کلمه کلیدی است. از این قسمت می‌توانید کلمات کلیدی مرتبط با تبلیغات خود را وارد نمایید. دقت داشته باشید در زمان انتخاب کلمات کلیدی ویژگی‌های زیر را در نظر داشته باشد:

  • ارتباط منطقی و موضعی کلمه کلیدی با تبلیغ

سعی کنید از کلمات نامربوط به ویدئو تبلیغاتی و کسب‌وکارتان استفاده نکنید، فراموش نکنید با انتخاب کلمات صحیح می‌توانید مخاطبان هدف خود را آسان‌تر و دقیق‌تر انتخاب کنید.

  • میزان جستجوی کلمه

از کلماتی استفاده کنید که میزان زیادی جستجو می‌شوند، این کار می‌تواند در دیده‌شدن ویدئو شما نقض موثری داشته باشد.

با انتخاب کلمات کلیدی، تبلیغ شما تنها در ویدئوهایی که یک یا بیشتر از یکی از کلمات کلیدی انتخابی شما را داشته باشد، نمایش داده خواهد شد.

با افزودن اولین کلمه کلیدی، گزینه «پیشنهاد کلمه کلیدی» برای شما فعال شده و می‌توانید با استفاده از آن به لیست کلمات کلیدی پیشنهادی آپارات بر اساس کلمه کلیدی انتخابی خود دسترسی پیدا کنید. همچنین می‌توانید یک یا تمامی کلمات کلیدی پیشنهادی آپارات را حذف کرده یا خود کلمات کلیدی بیشتری به آن اضافه کنید.

2.  دسته‌بندی

در بخش بعدی سرویس تبلیغات آپارات می‌توانید دسته‌بندی‌های مرتبط با ویدئو خود را وارد کنید. با انتخاب دسته‌بندی مناسب پیدا کردن مخاطبان هدف برای شما آسان‌تر خواهد بود. توجه داشته باشید که با انتخاب یک یا چند دسته‌بندی، تبلیغ شما تنها در ویدئوهای آن دسته‌بندی نمایش داده خواهد شد.

در زمان هدف‌گذاری تبلیغ در نظر داشته باشید که با انتخاب یک کلمه کلیدی و یک دسته‌بندی به صورت همزمان، تبلیغ شما تنها در ویدئویی که شامل آن کلمه کلیدی است و در آن دسته‌بندی باشد، نمایش داده خواهد شد. در نتیجه با انتخاب هر دوی این گزینه‌ها به صورت همزمان، شانس نمایش تبلیغ خود را به شدت کاهش خواهید داد.

3. کانال‌های خاص

اگر مخاطبان کانال‌های خاصی مورد نظر شما است می‌توانید از این قسمت کانال‌های مورد نظر خود را مشخص کنید.

4. پلتفرم و دستگاه

در قسمت بعد شما می‌توانید مشخص کنید تبلیغات شما در چه دستگاه و پلتفرمی نمایش داده شود. در صورتی که می‌خواهید تنها کاربران کامپیوترهای شخصی تبلیغ شما را مشاهده کنند از گزینه دسکتاپ و در صورتی که می‌خواهید تبلیغ شما تنها در تلفن‌های همراه نمایش داده شود از گزینه‌های موبایل ویو و اپلیکیشن آپارات استفاده کنید.

با این انتخاب شما می‌توانید دایره‌ی مخاطبان خود را بیشتر مدیریت کنید و آسان‌تر به مشتریان بالقوه خود برسید.

5. شبکه‌های اینترنتی

در بخش بعدی مشخص کنید تبلیغات شما در کدام شبکه‌های اینترنتی نمایش داده شود. در صورتی که می‌خواهید تنها در اپراتور مشخصی تبلیغ شما نمایش داده شود و یا تنها کاربران خارج از کشور تبلیغ شما را مشاهده کنند می‌توانید از این بخش تنظیمات مربوطه را انجام دهید.

گاهی ممکن است شما قصد تبلیغ کالا یا محصولی را دارید که تنها به برای کاربران خاصی کاربرد دارد، در این حالت می‌توانید از قابلیت این بخش بهره ببرید.

6. ثبت

پس از ثبت هدف‌گذاری‌های ویدئو وضعیت تبلیغ شما در انتظار تایید خواهد بود تا همکاران آپارات تبلیغات شما را در سریع‌ترین زمان ممکن بررسی و تایید کنند.

در ادامه می‌توانید ویدئوی آموزشی نحوه هدف‌گذاری تبلیغات در آپارات را مشاهده کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.