چگونه یک کمپین تبلیغاتی ویدئویی اجرا کنیم؟

این روزها به طور گسترده ویدئو مارکتینگ در حال افزایش است و این موضوع دلیل خوبی دارد؛ آمارها نشان می‌دهد محتوای ویدئویی به طور مؤثرتری نسبت به محتوای متنی یا عکس‌ها توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند و کمپین تبلیغاتی ویدئویی بیشتر از هر نوع محتوای دیگری در رسانه‌های اجتماعی موفق هستند.

امروزه، 61 درصد از بازاریابان محتوا، از ویدئو و کمپین تبلیغات ویدئویی ی برای همگام شدن با رقبا و تثبیت برندهای خود استفاده می‌کنند. اگر هنوز از کمپین تبلیغات ویدئویی استفاده نکرده‌اید، وقت آن رسیده است که کار را شروع کنید و اگر قبلاً تولید محتوای ویدئویی انجام داده‌اید، شاید زمان آن رسیده باشد، برای افزایش فروش و جذب مخاطب بیشتر، از انواع مختلف کمپین تبلیغاتی استفاده کنید.

در یک کمپین تبلیغات ویدئویی شما با تولید محتوای ویدئوی ارزشمند و جذاب، به‌عنوان یک برند آگاه، فعال و قابل‌اعتماد معرفی می‌شوید. ما در این مقاله نکاتی را برای اجرای هرچه بهتر این کمپین تبلیغات ویدئویی با شما در میان خواهیم گذاشت، در ادامه با ما همراه باشید.

کمپین تبلیغاتی

در کمپین تبلیغات ویدئویی خود از ویدئوهای کوتاه و خودمانی استفاده کنید.

کمپین تبلیغات ویدئویی می‌توانند در بازه زمانی 1 تا 30 دقیقه طراحی شده باشند، اما طول بهینه برای جذب بیشتر مخاطبان بین 1 تا 2 دقیقه است. شما باید در چند ثانیه اول به قلب محتوای موردنظر خود اشاره کنید. سپس به گونه‌ایی ادامه دهید تا مخاطبان را کاملا مجذوب ویدئوی خود کنید.

البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که مهم نیست چقدر کمپینشما عالی باشد، در عرض 10 ثانیه بخش زیادی از بینندگان از تماشای محتوای ویدئویی صرف‌نظر می‌کنند، اما شما می‌توانید با ارائه یک تیزر جذاب یا بیان سؤالات قانع‌کننده، بقیه مخاطبان را با یک قلاب قوی در کمپین تبلیغاتی خود نگه دارید. به‌طورکلی، شما حدود 30 ثانیه فرصت دارید تا بینندگان را جذب تبلیغات ویدئویی خود نمایید.

همچنین در اجرای یک کمپین ویدئویی، مطمئن شوید که ویدئوی شما با تمام پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی که قصد استفاده از آنها را دارید، هماهنگ است. از ویدئوی اصلی و طولانی خود کپی‌هایی با مدت‌زمان کوتاه‌تر تهیه کنید تا برای شبکه‌های اجتماعی بهینه شوند (به یاد داشته باشید، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی دسترسی شما را به مخاطبان افزایش می‌دهد)

قصه گو باشید نه فروشنده.

چه نوع کمپین تبلیغات ویدئویی مردم را مجذوب خود می‌کند؟ آن‌هایی که داستانی برای تعریف کردن داشته باشند. داستان شما چه طنز باشد و چه احساسی، در چارچوب آن می‌توانید پیام خود را به بهترین شکل ممکن به مخاطبان انتقال دهید و محصولات خود را به فروش برسانید.

بر کسی پوشیده نیست که مردم به ویدئوهایی با قهرمانان پیروز یا شخصیت‌های دوست‌داشتنی که بر چالش‌ها غلبه می‌کنند، واکنش احساسی نشان می‌دهند. آنها هنگام تماشای این نوع داستان‌ها درگیر می‌شوند و احساس شور و اشتیاق برای برقراری ارتباط بیشتر پیدا می‌کنند. همین احساسات در کمپین تبلیغات ویدئویی نیز صدق می‌کند.

پیام کمپین خود را در یک نوع داستان ظریف بسته‌بندی کنید، با این روش تأثیر ماندگاری ایجاد خواهید کرد که شما را از باقی رقبا متمایز می نماید. اگر محتوای کمپین ویدئویی شما داستانی جذاب و مفید داشته باشد، افراد ممکن است آن را به طور مکرر تماشا کنند و حتی ممکن است آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

کمپین تبلیغاتی

از کلمات کلیدی در عنوان کمپین تبلیغات ویدئویی خود استفاده کنید.

انتخاب عنوان مناسب برای کمپین تبلیغات ویدئویی شما مهم‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. البته بسیاری از شرکت‌ها عنوان کمپین تبلیغات ویدئویی خود را با کلمات کلیدی پر می‌کنند، به این امید که تا حد ممکن نتایج جستجوی بیشتری داشته باشد؛ اما اگرچه استفاده از کلمات کلیدی در عنوان کمپین تبلیغات ویدئویی مهم است، این امر منجر به ایجاد لیدهای واجد شرایط نمی‌شود. پس بهتر است بهترین و مؤثرترین عنوان با کلمات کلیدی متناسب را انتخاب کنید. استفاده از کلمات کلیدی واضح در عناوین ویدئوی شما بخشی از بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) است و به خریداران کمک می‌کند تا ویدئوی شما را راحت‌تر در نتایج جستجو پیدا کنند.

پس از آپلود ویدئوی خود، حتماً عنوانی بهینه شده و توصیفی برای آن قرار دهید و دقت کنید که مضمون کمپین تبلیغات ویدئویی شما را به طور دقیق توصیف کند.

از متن روی کمپین تبلیغات ویدئویی خود استفاده کنید.

آمارها نشان می‌دهد حدود 85٪ از ویدئوها بدون صدا تماشا می‌شوند. فردی را در نظر بگیرید که در میانه رفت‌وآمد خود به سر کار یا خانه، توسط دیگران احاطه شده است، یا فردی که در پایان شب به تماشای تبلیغ شما نشسته است و فقط ویدئو را با تصاویر تماشا می‌کند.

اگرچه داستان کمپین تبلیغاتی شما ممکن است کاملاً جذاب و قانع‌کننده باشد، اما بدون داشتن متن، ممکن است این خطر وجود داشته باشید که بیشتر مخاطبان نکته تبلیغات ویدئویی شما را متوجه نشوند. لطفاً این کار را خلاقانه انجام دهید و به‌خاطر داشته باشید که بیشتر مردم پیام شما را فقط با چشمان خود می‌شنوند. توجه داشته باشید که زیرنویس‌ها در پایین ویدئو با متن سیاه روی پس‌زمینه سفید زیبا و واضح هستند.

در توضیحات کمپین تبلیغات ویدئویی خود به جزئیات بپردازید.

کلید بعدی داشتن یک کمپین تبلیغات ویدئویی جذاب و تأثیرگذار، نوشتن توضیحات مناسب در مورد آن است. انجام درست این مرحله به‌خوبی می‌تواند ویدئوی شما را به موتوری برای هدایت بینندگان پیگیر و علاقه‌مند به وب‌سایت شما تبدیل کند. بله، این به معنای تولید لید یا همان سرنخ است. علاوه بر ارائه یک نمای کلی از ویدئو، توضیحات ویدئوی شما باید شامل موارد زیر باشد:

 • آدرس وب سایت شما
 • توضیحاتی در مورد محتوای ویدئوی شما
 • توضیحات محصول یا خدمات شما
 • استفاده از کلمات کلیدی کمپین تبلیغات ویدئویی شما

استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات ویدئوی شما به سئو کمک می‌کند و می‌تواند ترافیک خوبی را به وب‌سایت شما بیاورد.

کمپین تبلیغات ویدئویی خود را با یک CTA پایان دهید.

همان قدر که تاکید می‌کنیم در ویدئوی خود خیلی «فروشنده» نباشید، اگر بعد از تماشا از بینندگان نخواهید کاری انجام دهند، کل هدف کمپین تبلیغات ویدئویی بی‌تأثیر خواهد شد. هنوز باید به مخاطبان خود اطلاع دهید خدمات یا محصولات شما می‌توانند به آنها کمک کنند. حتماً یک فراخوان برای اقدام (CTA) داشته باشید که هم برای بیننده و هم برای برند شما مفید باشد.

بنابراین، در چند ثانیه آخر ویدئوی خود (یا حتی جایی در وسط، اگر بتوانید به‌راحتی آن را اضافه کنید)، از کاربران خود بخواهید گام بعدی را بردارند؛ چه پرکردن فرمی برای دانلود محتوای ارزشمند یا تماس با تیم شما و تمام اطلاعات لازم برای انجام این کار را به آنها بدهید. می‌توانید CTAها را با متن اصلی روی صفحه، ترکیب کنید. فقط مطمئن شوید که طرحی که انتخاب می‌کنید از نظر زیبایی‌شناسی دلپذیر و متناسب با رنگ‌های برند شما باشد.

ویدئو مارکتینگ

کمپین تبلیغات ویدئویی را در همه کانال‌های بازاریابی خود به اشتراک بگذارید.

در یک استراتژی صحیح باید برای هرچه بیشتر دیده‌شدن کمپین خود از کانال‌های معمول برای دستیابی به تولید سرنخ بیشتر استفاده کنید. کانال‌های بازاریابی که ما به شما توصیه می‌کنیم عبارت‌اند از:

 • رسانه های اجتماعی:

  اشتراک گذاری کمپین تبلیغات ویدئویی در شبکه های اجتماعی حضور دیجیتالی شما و احتمال دستیابی به خریداران مرتبط‌تر را افزایش می‌دهد.

 • وب‌سایت‌های مختلف میزبانی ویدئو:

  از وب‌سایت‌های مانند آپارات می‌توانید برای میزبانی و انتشار ویدئوهای خود استفاده کنید.

 • بازاریابی ایمیلی:

  یک ایمیل برای مشتریان احتمالی خود در مورد کمپین تبلیغات ویدئویی جدید خود ارسال کنید. اگر در موضوع ایمیل خود «ویدئو» را ذکر کنید، از نظر آماری احتمال افزایش نرخ بازدید بالا خواهد رفت.

 • وب‌سایت خودتان:

  کمپین تبلیغات ویدئویی خود را در وبلاگ، صفحات محصول/خدمات، صفحات فرود خود قرار دهید. جایی که در نهایت می‌خواهید خریداران بالقوه پس از مشاهده ویدئوی شما به آنجا بروند.

سخن پایانی:

در این مقاله در مورد چگونگی اجرای کمپین تبلیغات ویدئویی جذاب و تأثیرگذار صحبت کردیم. رعایت این نکات به شما کمک می‌کند تا یک بازاریابی ویدئویی بسیار مؤثر و جذاب برای برند خود ایجاد کنید. اما به یاد داشته باشید بازاریابی واقعی اجرای یک کمپین و بعد فراموش‌کردن آن نیست. شما باید به طور مرتب ویدئوها، صفحات فرود، فرم‌ها و سایر اجزای بازاریابی خود را بر اساس معیارهای تعامل بهینه کنید و ارتقا بخشید. آیا تابه‌حال کمپین تبلیغات ویدئویی اجرا کرده‌اید؟ لطفاً سؤالات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

مطالب پیشنهادی برای شما
1 نظر
 1. پریناز می گوید

  عالی

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.