چگونه لرزش ویدئو را بگیریم؟

مهم نیست از چه نوع دوربینی و چه نوع فیلم‌برداری استفاده می‌کنید، بعد از ضبط و فیلم‌برداری امیدوارید و انتظار دارید ویدئوهایتان شبیه تجربه واقعی شما از آنچه دیده‌اید، باشد؛ اما در عوض چه چیزی ثبت شده است؟ تصاویر لرزان و مخدوش…

ناراحت نباشید، این اتفاق برای دیروز بود. امروز شما می‌توانید با استفاده از نرم‌افزارهای رفع لرزش ویدئو، ویدئوی خود را با بالاترین کیفیت بهینه کنید. در نسلی که به معنای واقعی کلمه، برای همه چیز یک برنامه و اپلیکیشن وجود دارد، تثبیت یک ویدئوی لرزان نباید کار غیرممکنی باشد.

البته همیشه توصیه می‌شود، علاج واقعه را قبل از وقوع کرد، بهتر است با استفاه ازسه پایه‌های مخصوص، انواع گیمبال و استبیلایزهای متنوع ویدئو بدون لرزش بگیرید، اما گاهی این امکانات فراهم نیست و ویدئو شما با لرزش ثبت می‌شود.

برنامه‌های زیادی برای رفع لرزش ویدئو و همچنین ویرایش ویدئوها در اینترنت وجود دارد. برخی رایگان و برخی دیگر پولی هستند. ما در این مقاله به معرفی بهترین و آسان‌ترین نرم‌افزارهای رفع لرزش ویدئو رایگان می‌پردازیم.

چرا باید لرزش ویدئوها را حذف کنیم؟

قبل از اینکه به سراغ معرفی برنامه‌ها بپردازیم، بیاید به این سؤال پاسخ دهیم، چرا باید لرزش ویدئوها را حذف کنیم؟

همان‌طور که می‌دانید، هر فیلم دارای درجاتی از لرزش است این لرزش‌ها گاهی تماشای ویدئو را دشوار و ناراحت‌کننده می‌کند. علاوه بر این، می‌تواند علائم بیماری حرکت را در برخی از بینندگان ایجاد کند. (بیماری که موقع سوارشدن کشتی یا اتوبوس ایجاد می‌شود.)

از طرف دیگر حتی با تثبیت‌کننده‌های اپتیکال، ممکن است ویدئوها همچنان لرزش داشته باشند؛ بنابراین سرمایه‌گذاری بر روی استفاده از بهترین نرم‌افزار تثبیت‌کننده ویدئو، حرکت عاقلانه‌ای است. این نرم‌افزارها لرزش ویدئو را حذف می‌کنند و در نتیجه ویدئوهای یکدست و روانی خواهید داشت.

پس با خیال راحت دوربین خود را در هر جایی که می‌خواهید قرار دهید و روی گرفتن تصویر فوق‌العاده خود تمرکز کنید، اصلاحات ویدئو خود را به برنامه‌های معرفی شده در این مقاله بسپارید.

معرفی بهترین نرم‌افزارهای رفع لرزش ویدئو

1. FilmForth

حجم فایل:  85.38 MB

پلتفرم: ویندوز

FilmForth یک نرم‌افزار رفع لرزش ویدئوی رایگان برای ویندوز است. این نرم‌افزار در صدر فهرست ما قرار دارد؛ زیرا بسیار قدرتمند و کاربردی است.

اگر می‌خواهید لرزش ویدئوی خود را به‌صورت رایگان حذف کنید، FilmForth احتمالاً تمام چیزی است که به آن نیاز دارید. اما این برنامه چگونه به رفع لرزش ویدئو می‌پردازد؟ بیاید نگاهی به آن بیندازیم.

مرحله 1: FilmForth را دانلود و نصب کنید. آن را روی کامپیوتر اجرا و روی نماد Stabiliz Video کلیک کنید.

مرحله 2: در مرحله بعد، روی Select a Video File کلیک کنید و ویدئو موردنظر را در FilmForth باز کنید. بعد از رفع لرزش ویدئو، به فایل ویدئویی یک نام خروجی بدهید و پوشه‌ای را برای ذخیره فایل ویدئویی انتخاب کنید.

رفع-لرزش-ویدئو

2. Windows Movie Maker

حجم فایل: 283 MB

پلتفرم: ویندوز

Windows Movie Maker یک برنامه جامع برای ویرایش ویدئو است و شامل ابزار کاربردی برای رفع لرزش ویدئو نیز می باشد.

فرایند رفع لرزش ویدئوهای لرزان با Windows Movie Maker ساده است و فقط شامل دو مرحله است:

  1. Windows Movie Maker را باز کنید و روی تب Add Videos and Photos کلیک کنید تا فایل ویدئویی را که می‌خواهید لرزش ویدئو آن را حذف کنید، وارد برنامه شود.
  2. در جدول زمانی ویدئو، بخشی را که حاوی ویدئوی لرزان است انتخاب و سپس روی زبانه Edit کلیک کنید تا به ابزارهای تثبیت ویدئو دسترسی پیدا کنید: Anti-shake،

shake & wobble correction Anti- (تصحیح کم)، و Anti-shake & wobble. (تصحیح بالا).

این روند را تا زمانی که لرزش ویدئو حذف شود، تکرار کنید و بعد نتیجه کار را در پیش‌نمایش نتایج تماشا و در صورت رضایت آن را ذخیره کنید.

لرزش-ویدئو

ProDAD Mercalli .3

حجم فایل: MB 95

پلتفرم: ویندوز

Mercalli ProDAD یک برنامه‌ای قدرتمند و آسان است و با استفاده از آن می‌توانید، اثرات لرزش دوربین را از ویدئوی خود حذف کنید. همچنین این برنامه با تنظیم زوم‌های نامنظم، کیفیت فیلم شما را بهبود می‌بخشد.

Mercalli  با استفاده از تثبیت‌کننده ویدئوی سه‌بعدی به طور مستقل محور دوربین X، Y و Z را ثابت کرده و نتایج چشمگیری در رفع لرزش ویدئو شما ایجاد می‌کند.

تقریباً تمام دوربین‌های اکشن، دوربین‌های DSLR به سنسورهای تصویربرداری CMOS متکی هستند. فقط Mercalli می‌تواند هر دو لرزش و اعوجاج CMOS مانند لرزش ویدئو و انحراف آن را اصلاح کند.

ادیت-ویدئو

Ashampoo Video Stabilization .4

Ashampoo Video Stabilization  یک برنامه ارزشمند برای کسانی است که به رفع لرزش سریع و کارآمد ویدئو نیاز دارند.

در این برنامه پس از بارگیری فایل ویدئویی، با کشیدن و رهاکردن ویدئو روی قسمت رابط یا پیمایش می‌توانید از طریق یک نوار لغزنده لرزش ویدئو را تغییر داده و شدت آن را کنترل کنید.

کسانی که به دنبال راه حلی کاربردی و راحت برای تثبیت ویدئوهای لرزان خود هستند، مطمئناً از قابلیت‌های ارائه شده توسط Ashampoo Video Stabilization لذت خواهند برد؛ چراکه کارایی راحت در هنگام استفاده، آن را به ابزار خوبی برای تعمیر سریع ویدئوهای لرزان تبدیل کرده است.

رفع-لرزش-ویدئو

چگونه به‌صورت آنلاین لرزش ویدئو را حذف کنیم؟

اگر نمی‌خواهید برنامه‌ایی برای رفع لرزش ویدئو روی رایانه خود نصب کنید، برنامه‌های زیادی برای این کار به‌صورت آنلاین وجود دارد و می‌توانید از آنها استفاده کنید. Stabilizo یکی از این برنامه‌های آنلاین برای رفع لرزش ویدئو است. برای تثبیت سریع یک ویدئوی لرزان به‌صورت آنلاین به‌وسیله Stabilizo ، مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. Stabilizo را در مرورگر خود بازکرده و ویدئوی لرزان خود را آپلود کنید. توجه داشته باشید، حداکثر حجم فایلی که می‌توانید آپلود کنید 500 مگابایت است. از آنجایی که این یک ابزار آنلاین است، بسته به ترافیک وب‌سایت، اندازه ویدئو و سرعت اینترنت شما ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا ویدئو آپلود شود.
  2. بعد از آپلود ویدئو، برنامه به طور خودکار شروع به رفع لرزش ویدئو می‌کند. شما فقط باید وقتی کار تمام شد، یک پوشه مقصد برای ذخیره آن انتخاب کنید.

توجه: لطفاً توجه داشته باشید، بهتر است این برنامه‌ها آخرین راه‌حل برای رفع لرزش ویدئوی شما باشد؛ زیرا ابزارهای مبتنی بر وب می‌توانند رایانه شما را در معرض بدافزارها و ویروس‌ها قرار دهند.

سخن پایانی

در دنیای ایده‌آل، تمام تجهیزاتی را که برای ثابت نگه‌داشتن ویدئوهای خود نیاز دارید، از جمله گیمبال، سه‌پایه و تنظیمات دوربین کاملاً بهینه‌شده در اختیار دارید. با این حال، همیشه قرار نیست هر شات کامل و بی‌نقص باشد. علاوه بر این، اگر نقش شما صرفاً ویرایشگر باشد، ممکن است کنترلی بر تجهیزات ویدئویی یا شرایط تصویربرداری نداشته باشید.

اگر با ویدئوهای لرزان و مخدوش مواجه شدید، ناامید نشوید. با مراجعه به بهترین برنامه‌های رفع لرزش ویدئو که در این مقاله معرفی شدند، شما می‌توانید در مراحل پس از تولید به‌صورت رایگان لرزش ویدئوی خود را حذف کنید. صرف‌نظر از سطح مهارت یا سخت‌افزار ویرایشی که در اختیار دارید، این برنامه‌ها با رابط کاربری آسان مشکل شما را به‌راحتی حل خواهند کرد.

از میان برنامه‌های معرفی شده در این مقاله نرم‌افزار موردعلاقه‌ای شما کدام است؟ توصیه‌ها و پیشنهادات خود برای رفع لرزش ویدئو را در بخش نظرات با ما و دوستان خود به اشتراک بگذارید.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.