پنل درآمدزایی آپارات؛ توضیح کلمات و شاخص‌های مهمی که حتما باید بدانید

پنل درآمدزایی آپارات مانند سایر پنل‌های کاربری، از کلماتی استفاده کرده است که شاید برای گروهی از کاربران جدید و ناآشنا باشد. واژگانی که در صورت دریافت و درک معنای آن‌ها، قطعا در بهبود عملکرد کانال‌ها تاثیر به سزایی خواهند داشت؛ و به مدیران کانال‌ها کمک می‌کند که اولویت‌های محتوایی و تولیدی خود را با وسواس و دقت بیشتری انتخاب کنند.

اگر می‌خواهید در کسب درآمد از آپارات موفق باشید، توجه به این کلمات و مفهوم آن‌ها اهمیتی ویژه دارد. در ادامه مطلب فهرست این واژگان و توضیح آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم:

فهرست لغات و اصطلاحات پنل درآمدزایی آپارات

«کل درآمد»

یعنی درآمدی که از ابتدای عضویت در سیستم کسب درآمد آپارات کسب کرده اید.

«درآمد این ماه»

درآمد کانال شما در ماه جاری که به صورت لحظه‌ای قابل مشاهده است.

«درآمد امروز»

درآمد روز جاری شما در اینکام آپارات که به صورت لحظه‌ای قابل مشاهده است.

«تخمین درآمد تا آخر ماه»

تخمین درآمد کانال خود را تا انتهای ماه جاری، می توانید از این قسمت مشاهده کنید. این عدد شناور است و هر چه به انتهای ماه نزدیک شویم، دقیق‌تر خواهد بود.

RPM=Revenue Per Mile

این شاخص مشخص می کند که هر کانال به‌ صورت متوسط به ازای هر هزار بازدید چه درآمدی کسب می کند. میانگین درآمد به ازای هزار بازدید کاملا به شکل سیستمی مشخص می شود؛ و هر چه به سمت انتهای ماه می‌رویم، این عدد بیشتر خواهد شد. محاسبه این متریک با تقسیم درآمد بر تعداد بازدید کانال در یک بازه زمانی مشخص بدست می آید. این عدد در پنل درآمدزایی آپارات کاملا شناور است و به عوامل زیر بستگی دارد :

– نوع محتوای کانال

– نوع و قیمت تبلیغات نمایش داده شده روی محتوای کانال

– نرخ نمایش موفق تبلیغات در کانال

«درصد شیر یا تقسیم درآمد»

این شاخص، سهم کانال از سود حاصل از نمایش موفق تبلیغات را مشخص می‌کند. برای تولیدکنندگان از 50 تا 70درصد و برای بازنشرکنندگان تا 10 درصد است.

«ویدیوهای پر درآمد این ماه»

در این قسمت از پنل درآمدزایی آپارات می‌توانید بازدید، متوسط زمان تماشا و درآمد 5 ویدیوی پر درآمد کانال خود در ماه جاری را مشاهده کنید.

«قسمت پرداخت‌ها»

اطلاعات فاکتورهای پرداختی در این قسمت قابل مشاهده است. در صورتی که به حداقل مبلغ واریز (150 هزار تومان) رسیده باشید، می توانید وضعیت پرداخت درآمد خود را مشاهده کنید. در صورت رسیدن به حداقل مبلغ واریز، درآمد کانال بصورت اتوماتیک بررسی شده و بین 1 تا 10 روز کاری واریز خواهد شد.

تذکر: پنج شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی روز کاری محسوب نمی‌شوند.

«تنظیمات»

در حال حاضر، از این بخش پنل درآمدزایی آپارات می‌توانید تبلیغات میانی (میدرول) را بر روی ویدیوهای خود فعال نمایید. اگر ویدیوی شما حداقل 3 دقیقه یا بیشتر باشد، می‌توانید این امکان را تنظیم کنید تا یک تبلیغ دیگر بصورت میانی بر روی محتواهای کانال شما به نمایش در بیاید؛ فعال کردن این گزینه به معنی استفاده کامل از ظرفیت پخش این جایگاه نیست. این تعداد بزودی بیشتر شده و کانال قادر خواهد بود بیش از یک تبلیغ میانی را فعال کند.

تذکر: این امکان، تنها برای تولیدکنندگان در دسترس است.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.